MİHRİBAN AVİRAL PROJELERİ

Uluslararası Flüt Sanatçısı Mihriban Aviral, Türkiye'deki ilk ve tek Caz, Latin ve Etnik Caz Flüt Virtüözüdür. Mihriban Aviral, başarılarla dolu bir 25 yıllık Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası geçmişi üzerine sürdürdüğü caz müziği çalışmalarıyla yurt içi ve yurt dışında farklı ve nitelikli projelere imza atan önemli bir flüt sanatçımızdır.

Klasik Caz Projesi

"Flüt Klasikleri Caz ile Buluşuyor"

Solist Flüt ve eşlik eden caz piyano, kontrbas ve yumuşak soundlu baterinin akustik olarak seslendirdikleri birbirinden güzel popüler klasik caz müzikleri... Uluslararası Flüt Solisti, Türkiye'nin ilk ve tek Etnik & Latin Caz Flüt Virtüözü Mihriban Aviral'in solist olarak oluşturduğu bu proje, usta ellerde bir taraftan klasik müzik soundu ile nitelik kazanırken, diğer taraftan caz alt yapılı bir grup eşliği ile her tarz müzik zevkine hitap eden çok özel, coşkulu, etkileyici ve keyifli müziklerden oluşur. Bu proje, flüt için yazılmış popüler müziklerin yanı sıra kültleşmiş bazı popüler caz müziklerinin 1 solist flüt ve eşlik eden 3 kişilik grup tarafından seslendirilmesi ile akustik olarak gerçekleştirilir, toplam 4 kişiden oluşur. Açık hava konserlerinde ses sistemi gerekebilir. *Aynı program Flüt & Piyano ile 2 kişi olarak da gerçekleştirilebilir.

Klasik Caz Projesi

Latin ve Etnik Caz Projesi

Klavye, bas, davul, perküsyon ve gitar eşliğinde solist flütün seslendirdiği ve konser esnasında kısaca hikayelerini de kendisinin anlattığı geniş kitlelere hitap eden coşkulu evrensel müzikler ve türküleri içeren Etnik & Latin caz müzikleri... Bu proje iki şekilde gerçekleştirilir: * Proje, ses sistemi düzeninde yapıldığında çok etkileyici ve zengin bir sound içerir. Solist flüte eşlik eden 5 kişilik bir grup ile birlikte toplam 6 kişiden oluşur. *Proje, ses sistemi olmadan akustik olarak yapıldığında solist flüte eşlik eden 4 kişilik bir grup ile birlikte toplam 5 kişiden oluşur.

Latin ve Etnik Caz Projesi