MİHRİBAN AVİRAL PROJELERİ

Uluslararası Flüt Sanatçısı Mihriban Aviral, Türkiye'deki ilk ve tek Caz, Latin ve Etnik Caz Flüt Virtüözüdür. Mihriban Aviral, başarılarla dolu bir 25 yıllık Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası geçmişi üzerine sürdürdüğü caz müziği çalışmalarıyla yurt içi ve yurt dışında farklı ve nitelikli projelere imza atan önemli bir flüt sanatçımızdır.

KLASİK CAZ PROJESİ

"Flüt Klasikleri Caz ile Buluşuyor"

Solist Flüt ve eşlik eden caz piyano, kontrbas ve yumuşak soundlu baterinin akustik olarak seslendirdikleri birbirinden güzel popüler klasik caz müzikleri… Uluslararası Flüt Solisti, Türkiye’nin ilk ve tek Etnik & Latin Caz Flüt Virtüözü Mihriban Aviral’in solist olarak oluşturduğu bu proje, usta ellerde bir taraftan klasik müzik soundu ile nitelik kazanırken, diğer taraftan caz alt yapılı bir grup eşliği ile her tarz müzik zevkine hitap eden çok özel, coşkulu, etkileyici ve keyifli müziklerden oluşur. Bu proje, flüt için yazılmış popüler müziklerin yanı sıra kültleşmiş bazı popüler caz müziklerinin 1 solist flüt ve eşlik eden 3 kişilik grup tarafından seslendirilmesi ile akustik olarak gerçekleştirilir, toplam 4 kişiden oluşur. Açık hava konserlerinde ses sistemi gerekebilir.

**Aynı program Flüt & Piyano ile 2 kişi olarak da gerçekleştirilebilir.

KLASİK CAZ PROJESİ

LATİN VE ETNİK CAZ PROJESİ

Klavye, bas, davul, perküsyon ve gitar eşliğinde solist flütün seslendirdiği ve konser esnasında kısaca hikayelerini de kendisinin anlattığı geniş kitlelere hitap eden coşkulu evrensel müzikler ve türküleri içeren Etnik & Latin caz müzikleri…
Bu proje iki şekilde gerçekleştirilir: *Proje, ses sistemi düzeninde yapıldığında çok etkileyici ve zengin bir sound içerir. Solist flüte eşlik eden 5 kişilik bir grup ile birlikte toplam 6 kişiden oluşur. *Proje, ses sistemi olmadan akustik olarak yapıldığında solist flüte eşlik eden 4 kişilik bir grup ile birlikte toplam 5 kişiden oluşur.

LATİN VE ETNİK CAZ PROJESİ

TANGO’DAN CAZ’A PROJESİ

Eski Türk tangoları dahil çeşitli dünya ülkelerine ait sevilen tangoları içeren müzikler… Proje, tangoların solist flüt tarafından seslendirildiği, piyano, kontrbas ve bateriden oluşan bir caz trionun solist flüte caz alt yapıyla eşlik ettiği çok cazip ve ilgi çekici müzikler içerir. Toplam 4 kişiden oluşur, kapalı alanda akustik olarak gerçekleştirilir. *Aynı program Flüt & Piyano ile 2 kişi olarak da gerçekleştirilebilir.

KLASİK MÜZİK PROJESİ

Bu proje, orkestra ya da oda müziği gruplarının konserler / resitallerde solist flüte eşlik ettiği kapsamlı, renkli ve çok geniş bir repertuara sahip klasik müzik eserlerinden oluşur. İki kişilik resitaller, 3 - 4 kişilik oda müziği grupları ya da farklı büyüklüklerdeki orkestraların solist flüte eşlikleriyle çeşitli sayıdaki kadrolarla projeler gerçekleştirilir.

DÜNYA SİNEMASININ TANINMIŞ FİLM MÜZİKLERİ

Mihriban Aviral’in sahnede tek olarak yer aldığı, görselliği ve içeriği ile etkileyici bir atmosferde ses sisteminden verilen orkestra üzerine solist flütün canlı performansı ile gerçekleşir. Klasikleşmiş dünya sineması filmlerinin müziklerini içeren ve aynı anda ilgili filmin görüntülerinin de perdede gösterildiği etkileyici görsel ve işitsel bir şölen (Ayrıca sanatçı her bir film müziğinin başlamadan önce kısaca konusunu anlatarak görselliği ve içeriği ile etkileyici bir atmosferde ses sisteminden verilen orkestra üzerine solist flütün canlı performansı ile gerçekleşir. Klasikleşmiş dünya sineması filmlerinin müziklerini içeren ve aynı
anda ilgili filmin görüntülerinin de perdede gösterildiği etkileyici görsel ve işitsel bir şölen... (Ayrıca sanatçı her bir film müziğinin başlamadan önce kısaca konusunu anlatarak izleyicilere filmi hatırlatıyor.) Proje, ses sistemi düzeninde 1 kişi ile gerçekleşir.